Новини
Biggest 31

Громадське радіо в Черкасах

Журналісти Громадського радіо поділились сьогодні досвідом з черкаськими колегами. Зустріч відбулась у Молодіжному Ресурсному Центрі. 

Першим спікером був Любомир Ференс - редактор та ведучий програм "Громадська хвиля", "Ранкова Хвиля" на Громадському радіо, у минулому журналіст "Слідство.Інфо" та журналіст каналу ТВі. Лекцію журналіст почав із власної біографії, розповів як прийшов у професію. Більше уваги у своєму спічі приділив тонкощам розслідувальної журналістики. На думку Любомира, розслідування нині доцільніші у регіонах, адже внаслідок децентралізації великі гроші пішли в області. І випадків корупції стало більше. 

Зараз журналістам розв’язані руки, є багато інструментів для самовдосконалення. Я багато пропустив, тому мушу зараз догоняти, - розповідає Любомир Ференс.

Пан Ференс зізнається, що найважливішим у журналістиці є фактчекінг – перевірка інформації. Іноді підготовка матеріалу може затягнутися на декілька тижнів, поки не буде документального підтвердження того чи того факту.

Далі Євгенія Гончарук розповідала про військову журналістику. Раніше українські журналісти рідко висвітлювали воєнні конфлікти, нині – це одна з можливостей показати людям правду. Адже інформація з офіційних джерел інколи кардинально різниться з реальністю. Журналістка розповіла, що висвітлювати теми, які пов’язані з війною, треба з особливою обережністю: доводиться обирати між сенсаційністю та безпекою і життям військових. Деталі, що не впадуть в очі пересічному читачеві, можуть бути дуже інформаційними по ту сторону кордону.

 

Анна Ішечкіна  Події і Ремарки   19 Жовтня 2017, 17:55