Новини
Biggest 47

Сквер "Водограй"

З нагоди століття "Черкасиводоканал" біля адміністративної будівлі, на розі вулиць Сагайдачного та Залізняка, було збудовано сквер "Водограй".

Основною окрасою скверу є пішохідний фонтан у формі сонця. Серце фонтану складають 9 стилізованих водопровідних люків (один у центрі, решта –довкола нього), які розміщено у колі діаметром 12 метрів, чаша фонтану розташована на рівні із землею. Вода у ньому подається ніби із-під ніг, а рівень висоти подачі води регулюють залежно від погоди. По всьому скверу встановлено кам'яні скульптури пов'язані з водою, напівкруглі лавки з накриттям, облаштовані пішохідні доріжки та газон.

Але це не всі цікавості, які можна там побачити. Біля входу до черкаського водоканалу, на честь його 90-річчя, було встановлено пам'ятник водопровіднику, скульптора В. Демйона. В Черкасах це єдиний пам'ятник "професії". Скульптура представляє собою чавунного водопровідника в кашкеті і з ключами, який вилазить з колодязя. Поряд з ним лежить люк з написом: "Воду вам я подав". Поряд стоїть пожежний гідрант часів царської Росії, що був знайдений в одній з господарських ям на території "Водоканалу". На ньому до цього часу збереглися фірмові знаки з написом: "Москва. Акціонерне товариство Густав Ліст".

А біля дороги стоїть дерев’яна скульптура Водяника, що осідлав сома. Виготовлена вона з дерева – клена, який уже багато років ріс  поблизу воріт водоканалу, та, не переживши люті зимові морози, засох. Над створенням дерев'яної композицiї черкаський скульптор Дмитро Бур'ян працював упродовж трьох тижнів. Завишки Водяник понад два метри, цілісності образу додають камінчики, пофарбовані у блакитний колір, що імітують воду. В цілому скульптура вийшла оригінальною і цікавою.​

Ольга Пузенко  Цікаві місця Черкас   20 Листопада 2017, 16:08