Новини
Biggest 15

Площа Богдана Хмельницького

Площа Богдана Хмельницького - одна з центральних площ міста, де розташовано комплекс Палац культури "Дружба народів" та пам'ятник Богдану Хмельницькому. Палац культури "Дружба народів" був зведений 1980 року, за проектом архітекторів Л. Конрадського, М. Собчука, С. Фурсенка, й відразу ж став не лише архітектурною прикрасою середмістя Черкас, а й головним осередком культури й дозвілля міста.

У 2011 році в Палаці культури "Дружба народів" розпочалася масштабна реконструкція. Відкриття оновленої будівлі відбулося 8 вересня 2012 року. В ПК було відремонтовано дах і дві танцювальні зали, провели заміну вікон. Окрім того, було реконструйовано площу та фонтан перед палацом. І сам комплекс, і майдан перед ним є традиційним місцем проведення різноманітних культурних заходів. Фактично, «Дружба народів» є головною сценою (концертним майданчиком) міста й області, на якій виступають всі відомі виконавці. Тут же проходять інші різноманітні заходи, акції, шоу, торгівельні виставки тощо.

Пам'ятник українському гетьману Богданові Хмельницькому, організатору й очільнику визвольних змагання українського народу в середині XVII століття (Хмельниччина), встановлено на площі в 1995 році. Виготовлено скульптуру було ще за радянських часів, але комісія при міністерстві культури вирішила, що скульптура "не несе культурного і духовного змісту". Тому її відправили на зберігання на територію комбінату комунальних послуг, де вона і пролежала "під парканом" 10 років до моменту встановлення. Із цікавих фактів варто відзначити, що під час зберігання скульптури один із "черевиків" Богдана зник, тому були змушені відливати новий. Автори пам'ятника - скульптор А.С. Шаталов, А.С. Фуженко, архітектори Т.Г. Довженко, В.І. Дмитренко. Пам'ятник видатному гетьману являє собою бронзову скульптуру заввишки 5 м., встановлену на постаменті зі стилізовано оброблених гранітних блоків з написом "Гетьман України Зіновій Богдан Хмельницький. 1595 - 1657". Також на постаменті відзначені основні битви, які відбувалися під командуванням полководця.​

Ольга Пузенко  Цікаві місця Черкас   28 Листопада 2017, 11:19