Новини
Biggest 28

Освітній воркшоп з моніторингу роботи народних депутатів

Депутат - цікавий предмет, який ніби й є, та виміряти його доволі складно. Втім ніхто некаже, що це неможливо. 

Вчора у Черкасах під час освітнього воркшопу на тему моніторингу роботи народних депутатів обговорювали, як визначити ефективність депутата організований Комітетом виборців України. Учасниками майстер-класу стали народні депутати України Олег Петренко та Олександр Черненко, студенти-політологи Черкаських ВНЗ, журналісти, громадські діячі та й просто допитливі громадяни. Взяв участь в обговоренні й голова громадської ініціативи "Місто на "Че" Ярослав Лавров.

Воркшоп був надзвичайно насиченим, адже питань до обговорення було безліч: це і напрацювання дієвого механізму для комплексної оцінки роботи народних депутатів, і низька якість законодавчих актів, і недоліки голосування, і прогули пленарних засідань - бо ж народні обранці надто далекі від ідеалу. Олег Петренко й Олександр Черненко поділилися "родзинками" з того боку про непублічні та кулуарні особливості роботи Верховної Ради. Депутати також закликали свідомих громадян об'єднуватися та тиснути на народних обранців, аби були змінені правила роботи Парламенту та виборча система загалом.

Організатори та активісти розповіли про критерії моніторингу діяльності ВРУ, результати своїх досліджень і деякі інструменти, що дають змогу кожному виборцю самостійно оцінити роботу депутатів.

Практична частина заходу включала вивчення методології визначення ефективності роботи народних депутатів України, практичне використання інструментів на веб-сайті Верховної Ради, а також написання запитів, звернень, створення електронних петицій тощо.

Ольга Пузенко  Новини ГО   23 Січня 2018, 08:57