Новини
Biggest 62

Висотки Черкас. Югославський будинок

Найбільшим житловим будинком України за деякими даними є житловий комплекс на Кловському узвозі в Києві. Ця двосекційна висотка нараховує 47 поверхів, що вкладаються у 168 метрів. Черкаси на тлі таких велетів здаються маленькими, навіть мініатюрними. Але з іншого боку, мудрими та обережними.

Як ми вже розповідали, першим житловим "здорованем" обласного центру став так званий Німецький будинок на розі Святотроїцької вулиці та бульвару Шевченка. Вже у 1994 році пальму першості у нього відібрав інший іноземець - "югославський" будинок, розташований на розі вулиці Пастерівської та, знову ж таки, бульвару Шевченка. Цей світлий красень нараховував уже 18 поверхів та сягнув 48 метрів. Лише 3 метри різниці, а вже вищий. Цей будинок було спроектовано та збудовано архітекторами з Югославії, а точніше югославською компанією "РАД" для працівників Азоту. Як і у випадку з німецько-вибудуваним високим попередником, у народі цей будинок охрестили "югославським". 

У 2013 році закидали, що "югославський" будинок почав розпадатися та руйнуватися просто на очах, коли на людей зверху полетіли брили цементу, за свідченнями деяких ЗМІ, у понад 200 кг. Втім чутки (чи й факти) були спростовані, будинок було оглянуто спеціалістами, встановлено факт неякісного виконання робіт будівельниками в оздобленні будівлі, а також укріплено альпіністами. З тих пір галасу не було чути, то, вочевидь, все тримається, і, сподіваємося, ще довго тішитиме гордість черкасців, що є у нас такі велетні.

Ольга Пузенко  Цікаві місця Черкас   01 Лютого 2018, 09:03