Новини
Biggest 24

Парк "Перемоги"

Черкаський міський парк "Перемоги" — це чарівний парк із озерами, ландшафтною зоною, тінистими алеями, каскадними ставками та фонтанами. Наймолодших відвідувачів приваблюють сюди дитячі майданчики, атракціони та Галявина казок.

Парк "Перемоги", розташований у Південно-Західному мікрорайоні міста, було відкрито 1975 року на честь 30-ї річниці Перемоги Радянського Союзу у Великій Вітчизняній війні. До створення парку підійшли зі знанням справи, з врахуванням традицій у парковому мистецтві. Ми завдячуємо його виглядом групі черкаських фахівців, на чолі з головним архітектором міста В. М. Холковським і головним архітектором області О. С. Ренькасом, архітектору парку І. Щербиною та групі визначних дендрологів на чолі з Є. Д. Смирновим. І за роки свого існування він вдосконалився та перетворився на справжній міський парк.

Нині парк - одне з найулюбленіших місць відпочинку мешканців та гостей міста. На території парку, що становить цілих 20,2 га, встановлено велику кількість військової техніки (назва зобов’язує). Так, біля входу відвідувачів зустрічає літак СУ-17, який є символом подвигу Восьмої Черкаської бомбардувальної дивізії. Саме ця дивізія зіграла вирішальну роль у битві за визволення Черкас 14 грудня 1943 року. Крім того, тут встановлено гармату та танк Т-64, які належали 245-й стрілецькій дивізії, яка також брала участь у визволенні міста.

На західній околиці парку розташований зоопарк, поблизу - станція юннатів. Черкаський зоопарк засновали у 1980 році, і сьогодні на невеликій площі у чотири гектарм проживають 124 види тварин і птахів, в тому числі 13 - занесених до Червоної книги України.

Парк "Перемоги" є пам'яткою садово-паркового мистецтва місцевого значення і порядкує тут Черкаська дирекція парків.

* використане фото Влада Жаріна

Ольга Пузенко  Цікаві місця Черкас   21 Березня 2018, 12:24