Новини
Biggest 44

Черкаський книжковий фестиваль "Маестро"

От нарешті трішки спав неймовірний шал, пов’язаний з ЧеБукФестом, і я таки вирішив вставити свої "п’ять копійок".

Почну з того, що мені, як людині, яка щомісяця витрачає значні суми на книги, в 90% випадків купуючи через онлайн магазини, в цьому є свої переваги. Регулярні знижки від видавництв + сучасні кешбек-сервіси дають змогу зекономити в середньому 30-40%, а в деяких випадках і більше 60% сумарно на покупці, а якщо ще й консолідуватися з такими ж хворими на голову, то й доставка виходить безкоштовна. Коротше кажучи, оскільки книг купую до біса, здивувати мене ярмарком непросто. Тож насамперед мене цікавили зустрічі з авторами та видавцями, далі - знайомство з маловідомими видавництвами. І, насамкінець, мені цікаво було взагалі подивитися, чим цьогорічний фест якісно відрізнятиметься від минулорічного.

З першим якось у мене не склалося. Схоже, організатори не узгодили час інфо-марафону зі своїм інфопартнером і, відповідно, деякі гості сильно запізнювалися або взагалі не прийшли до прес-руму. Також грішили з назвами подій: учасники однієї з недільних подій були щиро здивовані темою івенту, я ж взагалі туди втрапив тільки тому, що побачив знайомі прізвища в програмці. Дуже сумно, коли через такі помилки на події присутні 10-15 відвідувачів, більшість з яких колеги доповідачів.

З другим вже було краще - дещо новеньке я собі знайшов. Втім мені так і не вдалося зрозуміти, за яким принципом розміщували видавництва, бо книги деяких видавництв продавалися на трьох-чотирьох розкладках, а деякі тулилися в закапелках. Хоча, думаю, тут мінімум вини організаторів, а рулили великі видавництва, які приїхали продати на фест книги. І тут теж нічого поганого немає - бізнес є бізнес.

Третє, що тут сказати, напишу в якості поради чи посилу, або просто інформації до роздумів. 

Беззаперечно, щоб рухатися вперед, організаторам потрібно думати над проведенням фесту в більших та зручніших локаціях, бо проводити фестиваль в десяти різних локаціях, які, до всього, знаходяться за різними адресами, то занадто. 

Подумати над програмою фесту, урізноманітнити її та осучаснити. Наприклад, лекції у форматі TED-talk, диспути, майстер-класи. Це дасть можливість прийти на цікаву особисто кожному тему та концентровано отримати інформацію від успішних практиків.

Зверніть увагу на комікси - це індустрія, яка за потенціалом дасть фору багатьом класичним жанрам і тягне за собою цілий арт-культпростір творчих та неймовірно цікавих людей. 

Наостанок, якщо хочете, щоб на фест прийшли не тільки ті, кому небайдужі книги, а й ті, хто за ці книги заплатить або без кого за книгами не вийдеш, розфарбуйте свій фест. Зробіть його яскравим, запросіть косплеєрів, поставте декілька Wi-Fi зон із XBOX та Playstation. Одним словом, подумайте над тим, як забити баки тим, хто прийшов на фест не за книгами, але з радістю пошпілить на своєму iPhone чи iPad в BADLAND по мережі або зависне у VR-зоні.

Ось такі мої враження від цьогорічного Черкаського книжкового фестивалю. Сподіваємося на наступний.

Використані світлини Сергія Супруна

Павло Задніпряний  Події і Ремарки   24 Квітня 2018, 14:50