Новини
Biggest 1

Фотовиставка Світлани Задоровської "Жіночність, ровер і місто"

Протягом тижня, з 15 до 21 вересня, у черкаському середмісті панувала абсолютно чарівна атмосфера жіночності - у Галереї народного мистецтва відбулася фотовиставка Світлани Задоровської "Жіночність, ровер і місто". 

Як зрозуміло з назви, фото-майстриня у своїх роботах взяла та поєднала, здавалося б, не зовсім логічні речі, а саме Черкаси, жінок та ровери, веліки, велосипеди. Основна ідея цього заходу: привернути увагу до відсутності в Че умов для пересування на велосипеді. Проблема, на яку в рідному місті не плювати тільки активістам-велосипедистам, то чи зможе тут щось вдіяти фотографеса, яка, до того ж, на велосипед сіла без тижня день тому?

Виявилося, може, але виключно по-своєму. Зібрати гарних дівчат та жінок (от уже з чим, а з цим в Черкасах проблем немає) посадити їх на, неподалік, поряд з ровером та сфотографувати на фоні мальовничих локацій Черкас. За чотири місяці творення фотопроекту у ньому взяли участь більше 20 учасниць: подруги та знайомі фотомайстрині, велосипедистки зі стажем та початкіці, дорослі та зовсім юні "наїзниці", діячки мистецтва та бізнес-леді, сильні й незалежні (втім анітрохи не менш жіночні) пані та ніжні матусі великих родин. Творчий запал "вилився" у 44 світлини, які й презентували на виставці. Правду кажучи, не впевнені, що соціальний посил про відсутність велодоріжок та парковок для роверів дійде до тих, хто б мав опікуватися цим питанням, але точно знаємо, що ці світлини на полотні не залишили байдужим нікого, хто прийшов на них подивитися.

Незважаючи на те, що більшість робіт вже траплялися багатьом черкасцям-активним користувачам соціальних мереж у звичному для цифровому форматі, світлини в ось такому виставковому чи, якщо хочете, галерейному форматі виглядали набагато цікавіше. Не завадив цьому навіть той факт, що світло в галереї було, м’яко кажучи, паскудним. Розмір додав масштабності, дозволив оцінити всю красу та палітру конкретної роботи, а найголовніше – розгледіти родзинку та беззаперечно фірмову фішку митця – увагу до деталей. Всі оці дрібні й ніби незначні предмети в кадрі: кошики, квіти, книги, окуляри, посуд, розташування в кадрі, – все це створювало надзвичайно потужний антураж. Кожна робота дихає своєю ідеєю, яка чітко передає настрій світлини, що б то не було: романтизм, драйв, принадність, свіжість, молодість. Всі деталі на світлині говорять про це.

Тож у підсумку, з точки зору перфоменсу та організації заходу виставці можна дати найвищий бал: спокійна лампова атмосфера, струнний квартет з класичними композиціями, щира й захоплена аудиторія, пригощання шампанським та ананасами (ні, рябчиків не було), тематична фотозона й чарівна винуватиця, яка обійняла всіх і кожного. Роботи чудові, ніде більше ви не побачите такого розмаїття веліків, красунь у найрізноманітнішому вбранні та черкаських краєвидів. Ніде більше не зануритеся у таку концентрацію жіночої краси та любові до міста, у тепло й жіночність, які буквально проступають крізь фарбу. І, звісно, після виставки неможливо встояти від бажання катати, літати та непоспіхом крутити педалі на двоколісному конику, милуючись Черкасами.

Сподіваємося, ви встигли доторкнутися до прекрасного і так само, як і ми, з нетерпінням очікуєте на наступний проект талановитої фотографині Світлани Задоровської, наприклад, з чоловіками у головній ролі...

Павло Задніпряний  Події і Ремарки   21 Вересня 2018, 16:10