Новини
Biggest 95307344 675545543021283 383888609322729472 n

Гроші на смітті або особливості сміттєвого бізнесу в Черкасах

Нещодавно депутати міськради повторно скасували тариф на вивезення великогабаритного сміття в Черкасах компанією «Нова якість». Чому це рішення вважають передвиборним популізмом, який ні на що не вплинув, кому заважає «Нова якість», які плани щодо неї у мера і як пов’язана ця фірма зі спробою вбивства лідера черкаської «Свободи» - усе це в матеріалі «Місто на Че».

Депутати Черкаської міської ради 13 серпня проголосували за скасування рішення виконавчого комітету, яким встановлювалася тариф на вивезення великогабаритного сміття управлінської компанією «Нова якість» Андрія Бортника. За це рішення проголосували одноголосно всі присутні в сесійній залі 37 міських обранців.

Відомо, що цей проект рішення був зареєстрований депутатами Олександром Радуцьким та Олександром Згібловим.

«Від жителів міста кожного дня надходять нарікання щодо необґрунтованості даного тарифу та недотримання вимог щодо інформування споживачів про намір змінити тарифи на послугу з вивезення побутових відходів. Необхідно рішення виконавчого комітету Черкаської міської ради №726 від 27.06.2019 року скасувати», — йдеться в пояснювальній записці.

Зокрема, мова йде про тариф у 13,2 грн за вивезення великогабариту, які кожна прописана людина у Черкасах повинна була сплачувати щомісяця. Містяни у соцмережах обурювалися новим тарифом і вважали його завищеним.

«Ми скасували тариф. Це означає, що тариф на вивезення великогабаритного сміття 13,2 грн у місті більше не діє. Тепер виконавчий комітет зобов’язаний або призначити якийсь інший тариф, або провести конкурс на новий тариф», - пояснив у коментарі «Місто на Че» депутат міськради від «Партії вільних демократів» Олександр Згіблов.

Цікаво, що аналогічне рішення міськрада вже ухвалювала 13 грудня 2019 року. Тоді «Нова якість» оскаржила його в судовому порядку, розгляд судом цієї справи триває й донині.

«Так його (тариф) вже не раз скасовували. Знову нічого не буде, «Нова якість» за накатаною схемою через суд зупинить рішення, як мінімум, а там і скасує. Звичайний передвиборчий популізм. Загравання з виборцями, які люблять прості рішення», - прокоментував нове рішення міськради глава черкаського обласного осередку партії «Демократична Сокира» Ярослав Лавров.

«Нова якість» в суді призупинила скасування тарифу

Своєю чергою в компанії "Нова якість" також вважають цей крок міськради безглуздим.

«Ми спостерігаємо у розпалі передвиборчий популізм, тиск на бізнес та маніпулювання людьми. Наголошуємо, скасування тарифу не передбачає скасування договору. «Нова якість «Благоустрій» продовжує надавати передбачені договором послуги». Мешканці зобов’язані сплачувати за послугу, яку вже отримали, адже тариф не має зворотної сили. Повернення коштів за фактично надані послуги неможливе. Ті, хто має заборгованість, сплатять її за рішенням суду», - наголосили в компанії.

Відомо, що згодом рішення міськради затвердив і мер Анатолій Бондаренко. Після цього юристи групи компаній знову звернулися до суду з позовом.

«Нас вже давно перестала дивувати поведінка обранців. Але сьогоднішній прецедент таки вартий уваги. Попереднє рішення нині перебуває на розгляді у суді, воно призупинене рішенням суду, а вони примудряються ухвалити аналогічне вдруге з порушенням регламенту», - підкреслили адвокати «Нової якості».

Таким чином, скасування тарифу знову призупинено, і черкасці продовжать отримувати платіжки від компанії Бортника.

Мер Черкас Бондаренко хоче об’єднаний тариф на всі відходи

Тим часом міський голова Черкас висловив своє бачення щодо вивезення сміття в обласному центрі. Зокрема, в інтерв’ю виданню «18000» він виступив з ініціативою створення об’єднаного тарифу на вивезення всіх відходів.

«Треба розробити новий тариф. Він повинен включати в тому числі і великогабарит. Зараз усі займаються політикою. Але я сподіваюся, протягом трьох місяців ми все зробимо. Це має бути об’єднаний тариф», - сказав Бондаренко.

«Ну, вибачте мене. Хто керує Службою чистоти? (йдеться про Олександра Савенка – ред.) Представник БПП, який розповідає щось. Куратори, якщо пам’ять не зраджує, «Свобода». От тобі і розробники великогабориту і всього іншого», - заявив він.

При цьому мер розповів, що «спочатку думав, що це (вивезення великогабариту «Новою якістю» - ред.) буде для людей, що це буде нормально, що це буде позитивно».

«І є деякі будинки, які задоволені управлінням. Але вибачте мене, я дивлюся, сміттям завалене місто, і я повинен втручатися, допомагати, направляти муніципальну інспекцію. Вивезли. Ніби все нормально. Знов не вивозять. Якщо людина не в змозі це зробити, то хай не береться», - вважає міський голова.

За його словами, тариф за вивезення великогабаритного сміття в Черкасах у розмірі 13,2 грн – несправедливий.

 «За нього має платити той, хто його виносить. Або по-іншому. Якби він був 5 чи 3 гривні, то ніхто б не звертав увагу. Так, як зараз не звертають, що сміття в нас 24 гривні. Я вважаю, що це немало. Цей же підприємець каже, що він готовий вивозити сміття разом із великогабаритом за 24 гривні. Треба вивчати. ЧСЧ – це гарно. Але вона зруйнована, має один сміттєвоз, а все інше виконує «Ремондіс», - підкреслив Бондаренко.

Він також пообіцяв вивчити детальніше це питання, коли в нього буде нормальна коаліція.

«А не приходить депутат (від БПП або «Свободи») з істерикою: «Ми куратори, не мішайтеся, бо ми вийдемо, не будемо давати на дороги» і все інше», - заявив мер.

У «Свободі» пов’язують спробу вбивства Юрій Ботнара з його позицією щодо «Нової якості»

Таким чином, Бондаренко назвав "Свободу" причетною до "заходу" "Нової якості" в Черкаси. Це досить несподівано, адже 20 липня заступник міського голови, «свободівець» Юрій Ботнар, проводячи прес-конференцію після інсценування замаху на нього, заявив дослівно таке: "...Пов’язую цей замах із моєю діяльністю. І політичною, і службовою, з моєю антикорупційною діяльністю. І я, і наша команда голосували за розірвання угод із компанією “Нова якість”.

Нині Ботнар у коментарі «Місто на Че», пояснив, що його політсила вже давно виступала за покладення відповідальності за вивезення всього сміття на одне підприємство, однак не приватне, а комунальне.

«Ми ще з 2018 року висловлювались за об’єднання відповідальності за вивезення всього сміття на одному підприємстві — комунальній «Черкаській Службі Чистоти». Проте така позиція у виконкомі була не одностайною. Тож Бордунос та депутати Романов і Шадловський, лобіюючи інтереси Бортника, організували для нього отримання підряду на вивезення великогабариту», - заявив заступник мера нашому виданню.

За його словами, команда «Свободи» з осені 2019 року, побачивши наслідки господарювання Бортника, відповідно до численних звернень громадян, послідовно голосувала за розірвання угоди на вивезення великогабариту на засіданнях міськради та виконкому.

«Як голосуємо за розірвання кабальних угод між «Новою якістю» та ОСББ щодо управління будинками. Власне, зокрема, за цю позицію, яку я висловлюю та висловлював публічно, моє вбивство замовив Максим Шадловський», - переконаний Ботнар.

Водночас колишній депутат міськради Валерій Воротник стверджує, що саме «Свобода» була ініціатором створення компанії «Нова якість» у місті.

«Свобода» розробник теми. «Самопоміч» рейдернула її під шумок розподілу посад. Тому «Свобода» хотіла віджати тему», - написав він у соцмережі.

Анатолій Бабак  Події і Ремарки   01 Вересня 2020, 10:00