Новини
Biggest 19

Черкаський міський дитячий парк

Для дітей, певно, головною визначною пам'яткою нашого міста буде Дитячий парк, адже тут є багато чого цікавого дітям. Варто відзначити, що через дуже вдале місце розташування цей парк є дуже популярним серед гостей міста і має давню історію. 1902 року місцевий підприємець Іван Іванович Яровий заснував на 1.5 га території парк та театр. Поступово театр і притеатральний сад Ярових перетворився на культурний центр тогочасного міста, в якому виступали відомі театральні трупи. У 1919 році сад було націоналізовано й передано у міську власність. За часи Радянської влади планування парку постійно змінювалось, втрачаючи старі функції притаманні театрально-цирковому парку та отримуючи нові - дитячо-спортивні. У 1962 році за ним офіційно закріпили статус дитячого парку.

1980 року за архітектурним проектом Ніколенко А.Є. відбулося відкриття оновленого Дитячого парку. Як і тоді, сьогодні   парк приваблює малюків та їхніх батьків безліччю скульптурних композицій із каменю і казкових персонажів, зроблених з дерева (автором багатьох дерев'яних казкових скульптур є самодіяльний скульптор Михайло Ширінкін). На відміну від сучасних металевих конструкцій, оздоблення дитячого парку виглядає дуже привабливо і малюки із задоволенням приходять сюди.

За розмірами парк невеликий, але, незважаючи на це, у ньому достатньо місця для дитячого розвитку. Для малюків є безпечні гірки, а дорослішим дітям до вподоби замковий і спортивний майданчики, які знаходяться поруч. Малюки можуть пострибати на батуті, покататися на гойдалках, каруселях і машинках, працює атракціон "Лебеді", паровозик "Юнга". В центрі парку розташована літня сцена де відбуваються різноманітні дитячі заходи, фестивалі, виступи дитячих колективів. Парк надзвичайно гарний, але особливу принадність йому надають альпійські гірки і різні композиції з квітів на клумбах. У парку також є і затишні зони для відпочинку, де після прогулянки можна порелаксувати на лавочці, подихати свіжим повітрям і почитати книгу.

Якщо дорослі можуть обійтися і без прогулянки парком, то, приїхавши в Черкаси з малюком, обов'язково потрібно відвідати дитячий парк. Навіть, хоча б, задля того, аби зробити красиві фотографії.

Ольга Квятковська  Цікаві місця Черкас   14 Квітня 2017, 11:55