Новини
Biggest 33

Готель "Слов'янський"

На перехресті вулиць Остафія Дашковича і Хрещатик знаходиться архітектурна споруда “блакитний казковий будиночок”, яка є незаперечною візитівкою Черкас. Це - будівля колишнього готелю "Слов'янський". 

Будинок побудований наприкінці XIX-го сторіччя на замовлення підприємця Скорини в стилі постромантичної готики з використанням елементів модерну, класицизму та середньовічної східної архітектури. Автор проекту - Владислав Городецький. Готель займав проміжне місце між спорудами великого та дрібного масштабу, розташованими поруч. Своєю незвичною, навіть для тих часів, архітектурою він виділявся поміж інших будівель тодішніх Черкас - химерні башточки, арки, гострі шпилі, манірні балкони – все це створює відповідний настрій. 

Власне, сам готель "Слов'янський" розташовувався на другому поверсі, а на першому – кондитерська "Константинополь" та магазин годинників І. Зейгера. Після жовтневих подій 1917 року готель "Слов’янський" став "Дніпром". Крім готелю, тут також були кафе, нотаріальна контора та ще деякі установи. В 1936 році в готелі "Дніпро" перебувала група відомих українських і угорських письменників, серед них Сава Голованівський, Віктор Кондратенко, Мате Залка, Антал Гідаш, Фрідеш Карікаш та Шандор Гергель, які здійснювали творчу подорож Дніпром.

У наш час в будівлі розміщується установа банку, за кошт якого в 1994-1998 роках була проведена реконструкція архітектурної пам'ятки, відділення кур'єрської пошти та інші організації.

Ярослав Лавров  Спалах минулого   21 Квітня 2017, 09:46