Новини
Biggest 33

Палац спорту "Будівельник" і Баскетбольний клуб "Черкаські Мавпи"

Однією з головних спортивних споруд Черкас вважається Палац спорту "Будівельник", у якому проходить безліч спортивних змагань із баскетболу, волейболу, боксу, боротьби тощо. А з 2004 року спортивний комплекс виконує роль домашньої арени баскетбольного клубу "Черкаські Мавпи".

Сам спортивний комплекс з'явився відносно нещодавно - відкрито його 22 квітня 1979-го року, як Палац спорту тресту "Черкасхімбуд" "Будівельник". У зведенні будівлі використовували бетон, метал і скло, а із залізобетонної оболонки "кроком" більш ніж півсотні метрів утворили перекриття великого прольоту. Площа залу перевищувала 1000 квадратних метрів, а з боків розташовувалися трибуни на 700 місць. Крім головного залу, було обладнано ще два, передбачені для занять гімнастів, борців, важкоатлетів, та методкабінети, кімнати відпочинку, душові.

Нині, як і в 1979 році, Палац спорту "Будівельник" - найбільший спортивний комплекс області. З жовтня 2001 року спортивний комплекс є базою олімпійської підготовки національної збірної команди з волейболу, а з грудня 2010 року ще й баскетболу та греко-римської боротьби. Цей статус підтверджується кожного олімпійського циклу постановами Кабінету міністрів. За час існування спорткомплексу в ньому проводились кваліфікаційні ігри чемпіонатів Європи з волейболу, дитячої Євроліги з баскетболу, різноманітні міжнародні змагання, зокрема з боксу, Чемпіонати України і, навіть, танцювальні фестивалі. Ну і зрозуміло, більшість міських і обласних змагань відбувається саме в Палаці спорту "Будівельник".

Ідея створення у Черкасах баскетбольної команди виникла навесні 2003 року. Спершу великі любителі баскетболу та фахівці з цього виду спорту Олександр Нагорний і Володимир Марченко організували в Черкасах чемпіонат міста серед чоловічих команд. Боротьбу за перемогу в міському турнірі вели 5 команд. Після вдало проведеного чемпіонату, окрилені маленьким успіхом, вони вирішили створити професійну баскетбольну команду, яка могла б виступати у чемпіонаті України. І вже восени почалася підготовка до чемпіонату України серед команд першої ліги. До команди, що отримала назву “Рятівник-Черкаси”, було запрошено  черкаських хлопців, які пройшли школу дитячо-юнацького баскетболу, та кількох студентів Черкаського інституту пожежної безпеки. Чемпіонство клубу в Першій лізі навесні 2004-го стало першим кроком до справжнього "баскетбольного буму", який відбувся у Черкасах за кілька років по цьому.

До Вищої ліги черкасці входили вже як "Черкаські Мавпи". Вплив на назву мав, по-перше, рік Мавпи (2004), а по-друге, власники хотіли яскраво та емоційно назвати клуб, слава про який незабаром поширилася на всю Україну. За результатами 2004 року наша баскетбольна команда отримала срібло і вийшла в Українську баскетбольну суперлігу, де у 2006 і 2007 році посідала 4 місце. 2009 рік став визначальним у розвитку дитячої школи черкаського баскетболу, найкращим вихованцям якої були гарантовані місця в основному складі команди. 2010-2011 роки "Черкаські Мавпи" через конфлікти з керівництвом Суперліги грали у Вищій лізі, де впевнено ставали чемпіонами два роки поспіль. Але вже з 2011 року наші баскетболісти повернулися до Суперліги, де з перемінним успіхом виступають і донині.

Ольга Квятковська  Цікаві місця Черкас   26 Квітня 2017, 08:50