Новини
Biggest 4

Уперше у Черкасах відбудеться фестиваль "Народний герой"

Вже за кілька днів, 8 травня, у Черкасах відбудеться патріотично-просвітницький фестиваль "Народний герой". Цей унікальний захід спрямований на гідне вшанування подвигу українського народу в Другій світовій війні та висловлення поваги усім борцям проти гніту України. 

Тож, напередодні фестивалю ми вирішили поспілкуватися з одним із головних ініціаторів та організаторів значимої події Іриною Хорошаєвою.

– Іро, як виникла ідея проведення саме такого незвичного фестивалю?
– Ідея фестивалю народилась після цьогорічної церемонії нагородження орденом "Народний Герой України". На урочистому заході зібралися люди, вчинки яких вражали. Надихнувшись незламним духом надзвичайних людей, наша команда вирішила  створити унікальний для Черкащини фестиваль, на якому будуть співати, говорити, творити наші місцеві герої.

–  У чому полягає унікальність цього фестивалю?
–  Фестиваль "Народний Герой" унікальний вже тим, що ми єдині, хто робить таку подію саме цього дня. Адже День пам'яті, на нашу думку, має стати ще й днем єднання.

–  Як Ви вважаєте, які сподівання покладають на цю подію містяни та учасники фесту?
–  Ми очікуємо на те, що жителі міста почнуть ставитися один до одного з більшою повагою, цінувати життя, гідно виховувати дітей. Команда волонтерів чекає миру на українській землі і щиро бажає всім мирного неба. Тож, наші сподівання – це, насамперед,  об'єднання громади, взаєморозуміння і співпраця.

–  Чи стане патріотично-просвітницький фестиваль традиційним і чи замислювалися Ви про майбутній формат такої події?
–  Сподіваємось на те, що подія стане щорічною і колись цей день стане символічним для зустрічі ветеранів усіх поколінь.

–  Чи виникали перешкоди та випробування під час організації фестивалю? Хто допомагає їх долати?
– 
На жаль, так... Вони є. Від самого початку фест висів на волосині. Але як кажуть "переможець отримує все" – і ми керуємося саме цим принципом. Команда носорогів-волонтерів просто рубала всі перепони на своєму шляху і, натомість, отримала підтримку з боку влади. Нам допомогає департамент освіти при міській раді, департамент культури, організаційний департамент, обласні департаменти культури та зв'язків з громадськістю, департамент підтримки учасників АТО та їх родин. Ми просто об'єднали їх навколо нашого фестиваля однією метою: громада, яка шанує свою історію, має майбутнє. Сьогодні, вже напередодні фесту ми всі в очікуванні і, звісно, є певний страх та хвилювання, що щось може не вдатися... Але ми знаємо точно, що у нас лише одна дорога, як говорять безстрашні кіборги "Разом і до Перемоги".

Тож, сподіваємося, що все у нас вийде і "Народний герой" стане традицією, яка об’єднує справжніх патріотів України. Чекаємо всіх 8 травня об 11 годині у Долині троянд на унікальному патріотично-просвітницькому, культурологічному, освітньо-виховному фестивалі "Народний герой". 

Ольга Квятковська  Події і Ремарки   05 Травня 2017, 11:29