Новини
Biggest 4

Глядачі вперше побачать "Наталку Полтавку" Черкаського театру Шевченка 

Перерва  між прем’єрами тривалістю майже рік для будь-якого театру – це ціла вічність, це збільшення прірви між глядачем та актором, це пошук альтернатив під жевріння надії на повернення втраченого.

Сьогодні, нарешті, відбудеться довгоочікувана для Черкас подія – перша цьогорічна прем’єра Черкаського Театру Шевченка українська опера "Наталка Полтавка" постане перед черкаським глядачем. І, зважаючи на те, що квитків у касах майже не лишилося, містяни чекають із нетерпінням цього вечора.

Учора у приміщенні театру відбулася прес-конференція, на якій директор-художній керівник Черкаського Театру Шевченка заслужений діяч мистецтв України Петро Ластівка представив аудиторії постановочну групу, яка доклала максимум творчих зусиль, аби "Наталка Полтавка" вразила вибагливого глядача оригінальністю самобутньої української творчості та народного колориту.

- "Наталка Полтавка" - це не просто вистава «годувальниця», це п’єса навіки, це перлина української, навіть, європейської драматургії , просякнута  сентименталізмом та просвітницьким реалізмом, –  наголошує режисер-постановник вистави Петро Ластівка.

Черкасцям історію Наталки Полтавки буде оповідати не хто інший, як сам Іван Котляревський, переживаючи разом зі своїми персонажами, радячись із ними, підказуючи, як найкраще втілити авторський образ. Присутність Івана Котляревського надає особливих барв театральному дійству,  а герої випромінюють енергію впевненості і захищеності, адже рідний батько аж ніяк не образить свою дитину, тож неодмінно має бути щасливий фінал.

Творці вистави не приховують задоволення від процесу втілення п’єси та результатів, а широкий загал побачить виставу вже сьогодні увечері і зможе гідно оцінити згуртовану творчу роботу театралів. 

- У місцях, де автор міг перекинути місточок від епізоду до епізоду словом, у «Наталці Полтавці» ми це робимо за допомогою мистецтва танцю, - пояснює хореографічне продовження сюжетної лінії у постановці балетмейстер,  заслужений артист України Володимир Татаринов.

У свою чергу аранжувальник, диригент оркестру заслужена артистка України Олена Бєлкіна захоплено ділиться позитивними враженнями від музичної частини : "Актори у цій виставі співають вживу без підзвучки, а  оркестр, який складається з двох скрипок, флейти, кларнета, віолончелі, кобзи і перкусії створює надзвичайну атмосферу".

Наступні покази української опери "Наталка Полтавка" відбудуться у суботу, 13 травня о 17:00, у декораційній залі Театру Шевченка та у вівторок, 16 травня о 18:30, у будинку культури імені Івана Кулика.

Ольга Квятковська  Події і Ремарки   11 Травня 2017, 12:54