Новини
Biggest 16

Річковий вокзал

Під час створення Кременчуцького водосховища постало питання будівництва у Черкасах нового річкового порту. 5 травня 1961 року до порту було приписане перше пасажирське судно — ракета "Юрій Гагарін", на той час були зведені механізовані причали, бокси та набережна. 

Вантажний порт було відкрито 24 липня 1961 року і від самого початку він використовувався для розвантаження будівельних матеріалів для зведення "Азоту". Пасажирський вокзал було відкрито 4 листопада 1962 року. На площі перед вокзалом було встановлено пам'ятник Черкащини, яку символічно зображала жінка у національному українському вбранні та зі щедрими дарами природи у руках. Нині скульптура відсутня. 

Черкаський річковий вокзал був одним з найкрасивіших на Дніпрі, але, після розпаду СРСР і переходу в приватні руки в 90-х роках, прийшов у запустіння і практично в суцільний занепад.  На початку 2000-х років було вирішено реконструювати вокзал, але роботи затяглись і новий вигляд він отримав лише восени 2011 року. Того ж року вокзал був переданий із приватних рук у власність міста.

Черкаський річковий порт розташований у середній течії Дніпра на відстані 725 км від його гирла. Акваторія порту захищена хвилезахисною дамбою. Захід суден в акваторію порту відбувається через верхній вхід. Навігація відбувається з 15 квітня по 15 листопада, в цей період здійснюються річкові прогулянки вздовж Черкас і рейси до Канева.

У будівлі Річкового вокзалу працюють квиткові каси, кімната матері й дитини, туалети, фойє обладнане м'якими кріслами. На другому поверсі працює ресторан-кав'ярня.

Ольга Пузенко  Цікаві місця Черкас   17 Травня 2017, 12:45