«Карантин суттєво вплинув на творчі колективи Черкас, адже не можна людині обрізати крила» – Анна Куриленко

«Карантин суттєво вплинув на творчі колективи Черкас, адже не можна людині обрізати крила» – Анна Куриленко

Коли в Черкасах планується відкриття реконструйованого після пожежі драмтеатру, як карантин вплинув на творчі колективи міста та де в обласному центрі можуть зіграти в театральній виставі всі бажаючі батьки і діти разом – про це та багато іншого розповіла черкаська акторка, співачка і поетеса Анна КУРИЛЕНКО в інтерв’ю для «ТОЛК».

— Ви створили в Черкасах унікальну «Арт-майстерню Анни Куриленко». Яка мета і завдання цього арт-простору?

— Діяльність «Арт-майстерні А.К.» направлена на розвиток культури, українських традицій, сімейних цінностей. Вже відбулося ряд тематичних заходів. Наприклад, до Різдва ми проводили зустрічі з колядками та арт-лекцією про особливості святкування на Черкащині.

Був створений семінар «Голос мого роду» про традицію підготовки до пологів українських сімей і спів колискових пісень.

— Для кого вона розрахована? Хто є її відвідувачами, учасниками?

— Заходи у рамках майстерні розраховані на дітей та дорослих. Дуже часто приходили сім’ями. Це особлива атмосфера, коли дитина слухає щось нове в оточенні своїх батьків.

— Розкажіть, будь ласка, детальніше про дитячу студію «РапсоДія». Чим там займаються дітки, як вони сприймають запропонований їм вид творчості і що це розвиває в дітях?

— Ідея створення дитячого театрального простору виникла після вистави за моєю п’єсою «Диво-Ліс». Це була мініатюра, яку ми показали у ЗОШ №7. Діти настільки щиро і віддано працювали, що з’явився ресурс та бажання працювати у цьому напрямку.

Сьогодні «РапсоДія» — це частина мистецького простору музичної школи №5.

Ми працюємо над елементами театралізованої діяльності. З наших здобутків — мініатюра «Різдво мого дитинства», а також уже є плани на майбутнє. Адже до карантину нам всього було три місяці. Далі робота перейшла у дистанційну форму. Зараз ми оживаємо і вже плануємо цікавинки.

Особливостями нашої роботи є сімейна складова. Коли у творчому процесі зайнята не лише дитина, а й батьки. Так, наприклад, в одній із вистав роль зіграли і мама, і дитина.

Багато робимо вправ на розвиток уяви, пам’яті, емоційного інтелекту.  Працюємо над словом (дикцією). Особливу увагу приділяю мовленню та асоціативному мисленню. Також акцентую увагу на вмінні імпровізувати. Різні техніки застосовую, щоб дітям було цікаво.

Вони в мене досить активні та дуже працелюбні.

— Ви також є акторкою Черкаського драматичного театру імені Тараса Шевченка. Над якими виставами нині працюєте? Як вплинув карантин по коронавірусу на діяльність драмтеатру?

— Зараз я граю у театрі лише ті вистави, які залишилися у репертуарі за моєї участі. На жаль, зняті з репертуару музичні вистави у яких я грала. Суттєво змінилася репертуарна політика.

Не секрет, що карантин значно вплинув на творчі колективи. Не можна людині обрізати крила, особливо коли вона творча. Це інше мислення, спосіб життя…

Сподіваюся, пандемія стихне і всі мистецькі колективи знову будуть творити у звичному режимі.

— Можливо, знаєте певний інсайд щодо дати відкриття реконструйованого після пожежі драмтеатру в Черкасах? Коли це очікується?

— Чула про дати відкриття у жовтні 2020 року. Будемо сподіватися, що так і станеться.

— У профілі в Facebook Ви вказали, що є поетесою. Цікаво було б дізнатися про ваш доробок у цьому напрямку творчої діяльності. Як часто пишете вірші, коли зазвичай приходить натхнення? Можливо, назвете кількість написаних віршів (як це, наприклад, полюбляє робити письменник Андрій Кокотюха щодо чисельності своїх книг)?

— Я авторка поетичної збірки «Аромат сповіді» 2010 року та унікальної театралізованої розмальовки «Диво-ліс» 2017 року.

Поетичний текст (п’єса) поєднаний із малюнками талановитої Ліди Солодар.

Не знаю кількості своїх віршів. Раніше більше писала, але планується у наступному році (2021) вихід другої поетичної збірки. Назва дуже символічна. Сама чекаю на її появу.

— Чи друкуєте десь свою поезію? Було б чудово зробити це прямо тут (найкращий, на Вашу думку, вірш Анни Куриленко):

— Мої вірші друковані в українських та закордонних виданнях.

Вірш, який на сьогодні найактуальніший, ось цей:

Жорстокий світ, неначе в нього одібрало розум…

Життя  проміняне на вибухи біди.

Не проросте вже там насіння із народу,

Бо знищують його бездушні вороги.

Немає серця в них, або черстве, як камінь

Приносять сльози, розпач у гріху.

Прости їх, Господи, не відають, що творять

Та зупини цю ненависть, молю…

— Відомо, що Ви володієте прекрасним голосом. Чи була нагода під час карантину працювати над музичними композиціями Вас як співачки? Що саме любите співати (які пісні)? Чи пишете власні музичні твори?

— Я працюю зараз над проектом, але це поки секрет. Не буду відкривати таємницю.

У роботі українські народні пісні та українські романси, а також поезія.

Не пишу творів. Іноді можу щось наспівувати, хоча, на правду, то маю декілька дитячих пісень. Їх використовую у роботі з дітьми.

— Чи маєте бажання записувати власні музичні альбоми, чи планується таке або, можливо, вже є такі в доробку?

— Поки є два відео-кліпи, режисером яких є Надія Корбут.

Запис альбому планується. Дуже вірю, що запишу його у цьому році.

— Також відомо про Вашу любов до художнього мистецтва. Чи є нагода, час зараз щось малювати? Що для вас малювання і чи не плануєте займатися цим професійно і з метою продажу картин?

— Я інколи посміююся, що, мабуть, у минулому житті була художницею. Не секрет, я справді дуже люблю живопис. Маю прекрасних друзів художників. Ми з чоловіком колекціонуємо твори українських майстрів. Не лише живопис, а й народна лялька, керамічна лялька – це наша любов.

— Над яким ще, можливо, новим мистецьким проектом нині працюєте або плануєте в майбутньому?

— Зараз багато проектів, які пов’язані з мистецьким життям 5–ї музичної школи. Адже так сталося, що я її зараз очолюю. Навіть не могла подумати, що колись мені випаде така відповідальна роль. 🙂

Це пов’язано з декретною відпусткою Марини Хомік. Рада їй допомогти. Адже Марина Олександрівна внесла у життя школи особливі ноти розвитку. Дуже вірю, що цей тон тільки зміцніє і наші діти отримають все найкраще на просторах музичного закладу.

— Чи вистачає Вам часу на власну сім’ю з огляду на таку бурхливу творчу діяльність? Як ставиться родина до Вашої творчості?

— Без підтримки родини, я нічого не могла б зробити. Дуже вдячна чоловікові Андрієві, батькам, донечці. Моя сім’я – це родина бджілок. Ми взаємопідтримка одне для одного. У нас одні погляди та цінності.

Бліц-опитування:

— Улюблене заняття і чому?

— Спілкування з цікавими людьми, читання. Це пізнання світу та себе.

— Що для Вас найголовніше в житті?

— Сім’я.

— Що для Вас любов?

— Найвищий прояв людяності. Любов – це шепіт Бога про найцінніше.

— Коли почуваєтесь щасливою?

— Коли чую сміх своєї дитини. Тримаю її за руку. Коли маю час, щоб поговорити душевно з чоловіком. Коли можу допомогти людині. Після концерту, вистави, коли вдячні глядачі з приємністю діляться своїми враженнями. Коли здорові батьки.

— Що означає слово успіх, чи почуваєтесь успішною, якщо ні, то коли б змогли?

— Успіх для мене – це трохи штучне слово. Адже вся моя діяльність направлена не на самолюбування. Успіх скоріше – реалізація, а це цікава складова життя.

— ТОП-5 книг, які варто прочитати?

— Це з тих, що останні прочитані мою і вплинули на мене, а так список довгим може бути. 🙂

1. Оксана Мороз «Нація овочів?».

2. Ендрю Скотт Берг «Геній».

3. Листи Лесі Українки (1, 2, 3 томи).

4. Володимир Лис «Століття Якова».

5. Володимир Лис «Соло для Соломії».

admin