Висотки Черкас. Німецький будинок

Висотки Черкас. Німецький будинок

Згадуючи про архітектуру Черкас, ми зазвичай оповідаємо про неймовірної краси старовинні будівлі, що, як велося, росли більше вшир, аніж у висоту. Не надто чисельному населенню міста завжди вистачало низеньких будиночків, оточених садочками чи з просторим двором. Переважно вгору вони займали 2, рідше 3, поверхи.

З часом, розростаючись і перетворюючись все чіткіше на обласний центр, Черкаси надбали будинки до 5 поверхів, потім звичним стали 9-ти та 10-типоверхівки спальних районів. І лише з часом, на відміну від мегаполісів з їхніми вже доволі давніми хмарочосами, і Черкасами почали ширитися архітектурні велети. От про найвищі будівлі та конструкції Черкас ми і розпочинаємо цикл статей. І перша з них — про «німецький будинок».

Тривалий час найвищим житловим»піком» міста був «Німецький» будинок, що на розі бульвару Шевченка та вулиці Святотроїцької (колишньої Кірова). Збудований у 1978 році будівельниками з НДР, які прокладали газопровід. У висоту він сягає 16 поверхів, що складає близько 45 метрів і зведений за «німецькими» технологіями. 

Нині будівля вже втратила пальму першості навіть серед житлових будівель. Спочатку її нокаутував «югославський» будинок по вулиці Пастерівській, потім житловий комплекс «Євгенія» по Припортовій. А зовсім скоро «німецький» будинок і зовсім сховається за велетнем-сусідом, який, як обіцяють забудовники, матиме 25 поверхів і стане найвищим житловим будинком міста. 

Залишається лише сподіватися, що Черкаси не втратять свого затишку та атмосфери, обростаючи висотками, як їжак голками. І тут залишиться місце і для просторих дворів, і для зелених парків зі скверами, і для милих дитячих майданчиків.

admin